Flash Halı Yıkama hizmetinin en önemli özelliği halınızın yapısına göre uygun bir ekipman ve malzeme ile etkili ve uzun süreli kalıcı bir temizliğin yapılmasını sağlamaktır. Çünkü halınızın tipine uygun olmayan bir ekipman ile geleneksel bir şekilde halının temizlenmeye çalışılması sonucunda kalıcı bir temizlik sağlanamaz. İstanbul halı yıkama firması olarak biz bu kalıcı temizliği sağlıyoruz, hem de halınızın tipine uygun bir temizleme işlemi olduğundan hiç bir şekilde zarar görmüyor.
Firmamızda halı yıkama aşamaları

Yıkanacak halılar ilk işlem olarak toz alma makinasından geçirilerek halı havlarında biriken toz bakteri büyük oranda vakumlanarak alınır.
Tozu alınan halılar cinslerine göre gruplandırılarak yıkama işlemine geçilir. Tam otamatik konveyar bant sistemli makinalarda tek tek bitkisel şampuan ve leke sökücülerle yıkanır, lekeler üzerinde titizlikle çalışılır ve sabitlenerek renk oluşturmuş lekeler dışındaki lekeler çıkarılır.
Yıkama işlemi tamamlanan halının durulaması yapılır.
Yıkama ve durulaması yapılan halının kısa sürede ve daha sağlıklı kurutulabilmesi için rula tip sıkma kazanları (santüfürüj) kullanılmaktadır. Santüfürüj yapılarak suyu alınmış nemli halıların kurutulması ise yaz kış kapalı kurutma alanında askılara asılarak yapılır. (güneş ışığına ve toza maruz kalmadan)
Kuruyan halılar, üzerinde olabilecek pamukçukcukların giderilmesi için hav yatımı yönünde çift taraflı vakumlama işlemi yapıldıktan sonra yeniden kirlenme ve tozlanmaya karşı poşetlenerek teslimata hazır hale gelir (poşet taşıma amaçlıdır saklama amaçlı değildir)

Bünyan Halı Yıkama
Hereke Halı Yıkama
Hint Kilimi Yıkama
İpek Halı Yıkama
Isparta Halı Yıkama
Kars Halı Yıkama
Kula Halı Yıkama
Ladik Halı Yıkama
Makine Halısı Yıkama
Milas Halı Yıkama
Nepal Halı Yıkama
Shaggy Halı Yıkama
Step Halı Yıkama
Yörük Halısı Yıkama
Yün Halı Yıkama